MANKEN AJANSI

Manken ajansları manken olabilmenin en güvenilir ve en kolay yolu sizlere sunuyor. Türkiye’nin manken ajansları arasındaki en dinamik kadroya sahip Oscar Ajans ile mankenlik dünyasına adım atın !

Mankenlik her genç kızın hayalindeki mesleklerden olduğunu söyleyebiliriz. Mankenlik genel anlamda yeni giysilerin tanıtımlarını yaparlar aynı zamanda firma tanıtım ve reklam için rol alırlar. Manken olabilmenin en kolay ve en güvenilir yolu manken ajansları ile çalışmaktır. Manken yada fotomodel ajansları sizlere bu zorlu mankenlik kariyeri yolunda yol gösterici konumda olacaktır.

Mankenleri podyum mankenleri, prova mankeni, fuar hostesi ve firma tanıtım mankeni olarak gruplayabiliriz. Bu grupların yanı sıra Top Model dediğimiz büyük projelerde yer alan ve dünyaca üne sahip mankenlerdir.

Manken Olabilmek İçin Neler Gerekli ?

Mankenlik yapabilmek için dış görünüşünüzün iyi olması malesef yeterli değildir. Estetik görünümün yanı sıra belirli fiziki ölçülerinde standartlar dahilinde olması gerekli. Günümüzde mankenlik için genelde 36-38 beden arası vücut ölçüsü tercih edilmektedir. Bununla beraber 175 cm ve üzeri boya sahip olanlar daha avantajlı konumda olduğunu söyleyebiliriz. Fakat 175 cm altı boyunuz olsa bile mankenlik yapma şansınız kesinlikle olduğunu ayrıca belirtmek isteriz.

Sabır, İstikrar ve İnanç Mankenlik Mesleğinin En Önemli Unsuru

Manken olabilmek için öncelikle sabırlı ve istikrarlı çalışma azminizin olması gerekli. Vücut ölçüleriniz yada eğitim seviyeniz yada güzelliğiniz ne kadar iyi olursa olsun eğer içinizde bu işe olan inanç duygusu yok ise işini zor olabilir. Bu yüzden her ne olursa olsun yeterki lügatınızda kaybetmek kelimesi olmadığı sürece mankenlik kariyerinizi emin adımlar ile ilerletebilirsiniz.

Mankenlik mesleğine başlamadan önce yapılması gereken ilk şey manken ajansları yada fotomodel ajanslarına başvuruda bulunmaktır. Bu aşamada manken ajansları arasından seçim yaparken titiz davranmalısınız. Özveri ve sabır isteyen mankenlik mesleği için yapacağınız en önemli şey deneyimli, güvenilir ve profesyonel mankenlik ajanslarını seçmeniz olacaktır.

Oscar Ajans, bir çok marka ve firmaya manken, fotomodel, fuar hostesi, prova mankeni ve oyuncu temini yapan 7 yıllık tecrübe ile hizmet veren kreatif bir manken ajansıdır. Mankenlik dünyasına emin adımlar ile giriş yapmak istiyorsanız Türkiye’nin manken ajansları arasında imza attığı başarılı projeler ile ön plana çıkan Oscar Ajans olarak sizleri kadromuzda görmekten mutluluk duyarız. Sizlerde mankenlik kariyerinize güvenilir adımlar ile başlamak istiyorsanız Oscar Ajans’ın sitesinde bulunan başvuru formunu doldurabilirsiniz.